Oświetlenie ma ogromny wpływ na nastrój człowieka. Pomaga również wykreować odpowiedni klimat, podkreślając jednocześnie atuty wnętrza. Stawiając na inteligentne oświetlenie domu, zyskujemy łatwość pełnego kontrolowania wszystkich jego parametrów. Nie ma żadnej wątpliwości, że w takim domu żyje się po prostu wygodniej, szczególnie, gdy do inteligentnego oświetlenia dołączy zdalnie sterowane ogrzewanie czy rolety. Do inwestowania w tego typu rozwiązania przekonuje nie tylko funkcjonalność i wysoki komfort użytkowania. Taka technologia jest po prostu opłacalna.
Energooszczędność w innowacyjnym opakowaniu
Co to jest inteligentne oświetlenie? Inteligentne oświetlenie domu wraz z innymi systemami automatyki budynkowej nadal często uważane są za sprytne gadżety, bez których mimo to da się żyć. Prawda jest jednak taka, że inteligentne światło w domu okazuje się znacznie bardziej efektywniejsze i jednocześnie oszczędniejsze w eksploatacji niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych, powszechnie stosowanych rozwiązań. Inwestując w inteligentne oświetlenie domu, wpływamy również na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, przeciwdziałając zmianie klimatu.
Inteligentne oświetlenie domu czy mieszkania zużywa znacznie mniej energii niż standardowe żarówki w klasycznej instalacji elektrycznej. Inwestycja w takie rozwiązanie zwraca się więc bardzo szybko. Dodatkowo za pomocą aplikacji użytkownik otrzymuje raporty dotyczące zużycia energii, dzięki czemu można lepiej i efektywniej zaplanować harmonogramy oraz koszty oświetlenia wnętrz, ogrodu czy werandy.
Komfortowe sterowanie oświetleniem
Co to jest sterowanie oświetleniem w smart domu? Komunikacja urządzeń w inteligentnym domu odbywa się najczęściej za pomocą radiowego przesyłania sygnału. Odpowiednie nadajniki i odbiorniki umożliwiają zdalne sterowanie poszczególnymi urządzeniami, w tym lampami i oprawami oświetleniowymi. Nad całością czuwa specjalny system, regulujący pracę urządzeń, który można kontrolować z poziomu aplikacji.
Jakie urządzenia służą do sterowania oświetleniem? Dzięki zdalnemu sterowaniu można zapomnieć o ciągłym wstawaniu z kanapy czy chodzenia po domu lub ogrodzie, aby włączyć/wyłączyć światło. Wszystko odbywa się za pośrednictwem smartfona. Istnieją również inne sposoby https://www.fhome.pl/funkcjonalnosci/sterowanie-oswietleniem/. Można np. zainstalować asystenta głosowego, dzięki któremu obsługa oświetlenia odbywa się za pomocą komend głosowych. Inteligentne sterowanie oświetleniem to także bezprzewodowe kontrolery, które można zainstalować na ścianie lub po prostu mieć go na stoliku pod ręką.
Wygoda i bezpieczeństwo
Inteligentne światło w domu może z powodzeniem współpracować z czujnikami ruchu. Takie rozwiązanie zapewnia ogromną wygodę, ponieważ światło zapala się samoczynnie w momencie, gdy domownik wejdzie do danego pomieszczenia, a gaśnie, gdy je opuści. Jest to również oszczędność kosztów.
Inteligentne oświetlenie jest także doskonałym elementem systemu bezpieczeństwa. Po połączeniu z urządzeniami alarmowymi można sprawić, aby po uruchomieniu alarmu zaczęły migać światła w całym domu. Oświetlenie można również tak zaprogramować, żeby włączyło się podczas nieobecności domowników w domu, symulując w ten sposób, że ktoś nadal w nim przebywa. Będzie to skuteczny straszak dla włamywaczy.