Czy można sterować domem wydając komendy głosowe? Teraz już tak. Jednym ze sposobów komunikacji i administrowania inteligentnymi przestrzeniami mieszkalnymi jest asystent głosowy. Innowacyjny asystent osobisty, oparty o technologię sztucznej inteligencji, jest obsługiwany z poziomu urządzenia mobilnego oraz inteligentnych głośników, które wyłapują wydawane komendy głosowe i wykonują je.
Rozwiązania dla nowych i starszych budynków
Asystent głosowy daje możliwość łatwiejszego kontrolowania urządzeń i systemów domowych bez konieczności sięgania po pilota czy obowiązku ich manualnej obsługi. Rozwiązania inteligentnego domu nie są przeznaczone wyłącznie dla nowych, odpowiednio zaprojektowanych budynków. Za sprawą systemów bezprzewodowych, działających w oparciu o sieć internetową (systemy automatyki domowej), z funkcji takich rozwiązań mogą korzystać również użytkownicy starszych domów, a także mieszkań. Dzięki nim możliwe jest m.in. sterowanie oświetleniem, klimatyzacją, ogrzewaniem, zarządzanie roletami czy monitoringiem. Obsługa systemów odbywa się zdalnie z wykorzystaniem Internetu oraz aplikacji instalowanej w smartfonie, tablecie czy laptopie.
Dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców
Budynek posiadający inteligentną instalację elektryczną ma do spełnienia dwa konkretne zadania – maksymalnie podnieść komfort życia mieszkańców oraz zapewnić im najwyższy standard bezpieczeństwa. Pod kątem wygody użytkowej asystent głosowy https://fhome.pl/rozwiazania/fhome-radio/ nie ma sobie równych. Asystent głosowy współpracuje z urządzeniami inteligentnego domu, a do jego obsługi wystarczy sprzęt kompatybilny z systemem Google Home. Uruchomienie głosowe odkurzacza automatycznego, zmiana temperatury docelowej klimatyzacji, modyfikacja głośności telewizora czy zgaszenie światła w pomieszczeniu nie stanowi już najmniejszego problemu.
Sterowanie głosowe FOX z asystentem Google
Asystent głosowy to rozwiązanie ułatwiające obsługę systemu Umożliwia inteligentne sterowanie domowymi urządzeniami na zasadzie „włącz-wyłącz”, a także udostępnia funkcję łączenia tychże urządzeń w grupy oraz planowania ich pracy w czasie. Polecenia dla systemu powinny składać się z dwóch konkretnych elementów – „włącz” lub „wyłącz” oraz wskazania urządzenia, grup urządzeń lub lokalizacji, dla której to polecenie ma zostać wykonane (np. „Włącz sypialnia”, „wyłącz telewizor”).
Zarządzanie inteligentnym domem z Google Home
Systemy do inteligentnego domu dają możliwość zarządzanie przestrzenią użytkową w bardzo prosty i jednocześnie efektywny sposób. Wiele dostępnych obecnie rozwiązań wpływa również bezpośrednio na bezpieczeństwo nieruchomości, a także pomaga niejednokrotnie w wykonywaniu zarówno prostych, jak i nieco bardziej skomplikowanych czynności.
Asystent głosowy w oparciu o system Google Home powstał w celu kontrolowania wszystkich inteligentnych urządzeń domowych, a jego możliwości nie ograniczają się jedynie do wydawania i odbierania podstawowych komend głosowych. Zastosowanie asystenta głosowego Google w języku polskim sprawiło, że nowoczesne rozwiązania są jeszcze bardziej pomocne, a przy tym i atrakcyjniejsze dla użytkowników.